Güvenli Sürüş Teknikleri ve İleri Seviye Sürüş Teknikleri Eğitimlerine

K A T I L I M   Ş A R T L A R I

 

Ücrete, planlama ve güvenlik servisleri, ders, katılımcılara sertifika, karne, yol gelişim raporu ve değerlendirmeler dahildir. Ulaşım ücretleri, benzin, servis ücretleri, yemek ve diğer tüm masraflar (olabilecek diğer ödemeler dahil) sürücü tarafından karşılanacaktır.

 

 
  1- Gözlem sürüşü, tamamen bireysel bir etkinlik olup, kişisel sorumluluk ve kurallara bağımlılık çerçevesinde halka açık yollarda yapılacaktır. Yola çıkış anında sürüş boyunca uyulacak kurallar katılımcılara verilecektir. Şerit kullanımı, geçiş ve hızla ilgili ihlallere tolerans gösterilmeyecektir. Bu sürüşe katılabilmek için sürücünün önceki eğitimlerinden gerekli derecelere sahip olması gerekmektedir. Feragat metni tüm katılımcılar tarafından etkinlikten önce imzalanacaktır. İmzalamayan öğrenciler eğitime alınmayacaklardır.

2- Eğitim boyunca yolcuya izin verilmemektedir. Tüm sürücülerin trafik sigortası, motosikletin tüm evrakları, geçerli bir ehliyetleri olmalı ve tam korumalı (kasktan-bota) kıyafetler giymelidirler. Hiçbir şart altında kot pantolon, günlük ayakkabı, T-shirt ve kasksız sürücü eğitimlere kabul edilemez. Tüm sürücüler motosiketlerinin düzgün durumda ve bakımlı olduğunu  saptamalı, lastiklerin (sadece yolda kullanılabilen lastikler- cross olamaz ), durum ve basıncı kontrol edilmeli, ilk yardım malzemeleri dahil, yol için gerekli tüm donanımlar alınmalıdır. Sadece yolda kullanılabilen plakalı motosikletler eğitime gelebilir. Eğer cep telefonunuz varsa, yanınızda taşıyın. Bakım ve benzin sürücünün sorumluluğundadır: Tüm sürücülerin dolu depo ile başlamasını öneriyoruz. En fazla 150km.'de bir durulup kontroller yapılacak ve benzin alınacaktır. Kalkış saatleri "teker dönüş saati" olarak algılanmalıdır. Geç kalan katılımcı beklenmeyecek, önceden uyarı vermedi ise eğitime girme hakkını kaybedecektir.
 
 

Kurallar :

 
  Güvenli motor sürüşü, istek, disiplin ve yetenek ile mümkündür ve RAHMİ BARUTÇU eğitimleri, bu unsurları eğitimle edinmek konusunda faaliyet gösteren bir kuruluştur. RAHMİ BARUTÇU sürüş eğitimi almış sürücüler, motorlarını ve motora binmeyi sevdikleri gibi, bu tutkuyu paylaşmak isteyen herkese kucak açarlar. RAHMİ BARUTÇU sürüş eğitiminin en önemli hedefi, motosiklete binmeyi her şekliye, her türlü motorla ve her şartta teşvik etmek, geliştirmektir. Bu bağlamda, ciddi olarak ilgilenen her insanı bu spora yönlendirmek, motorcu imajının toplumda daha olumlu bir yere gelmesini sağlamak, yolları paylaştığımız diğer tüm sürücülere uygarca davranmak ve mümkün olan en ileri sürüş tekniklerini edinerek kendimizin ve başkalarının güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktır. Bu amaçlara ulaşmak için uyguladığımız bir dizi eğitim programının ilki olan RAHMİ BARUTÇU ARA-KONTROL'e katılmanız için uyulması gereken kurallar aşağıdadır;  
  1. Öğrenme isteğiniz varsa yanınızda getririniz.  
  2. Kendinizi ve motorunuzu iyi hazırlayın. Eğitime dinlenmiş ve gevşemiş olarak gelmeye özen gösterin. Bir gece önce alkol almaktan kaçınınız.  
  3. Kapalı Kask ( Önü açılabilir kask tavsiye edilmemekle beraber kabul edilir), korumalı eldiven, korumalı motor çizmesi ile omuz, dirsek, sırt, diz korumaları olan , yağmurdan ve soğuktan etkilemeyecek mont ve pantolon zorunludur.  
  4. Motorunuzun lastik, far, yağ ve diğer elektrik aksamını kontrol ediniz. Sağlıklı çalışan motor ile geliniz.  
  5. İlk yardım seti , lastik tamir takımı ve avadanlık bulundurmaya özen gösteriniz.  
  6. Hareket saati öncesi benzin deponuzu tam doldurunuz.  
  7. Yanınıza, gün içinde yetecek kadar su alınız. (Autodrom'dan temin edebilirsiniz.)  
  8. Hazırlıkların zaman alacağını düşünerek hareket saatinden yeterli bir zaman önce eğitim alanına geliniz.  
  9. Bu etkinlik sizlere zevk vermelidir , her fırsatta , kaskınız takılı iken de gülümsemeyi ihmal etmeyiniz.  
  10. Motora binmeden önceki hazırlıklarınızı yaparken, beyin olarak da hazırlanmak için kendinize zaman veriniz.  
 

 

Yurt Dışı Sürüş Eğitimleri İçin :

 

 
  Zorunlu: Tam korumalı kıyafet, önü kapanabilen kask, eldiven ve çizmeler. Sitemizin Galeri (Uzman Tv.) bölümünden tüm ekipmanların detaylarını izleyebilirsiniz.Tüm katılımcıların schengen vizeleri olması gerekmektedir.Tüm katılımcıların uluslararası ehliyet almaları ve GreenCard, yurtdışı sigortası yaptırması gerekmektedir. Yunanistan bunları mecburi tutmaktadır. Yurtdışını kapsayacak kişisel sigortanız olması tavsiye edilir. Bu işlemlerin Levent’deki Turing kurumundan yapılması önemlidir. Sınır çıkışında yapılmaması önemle rica olunur.  
     
 

( Turing Kurumu’dan temin edebilirsiniz www.turing.org.tr )

Thassos’dakiotelimiz, Alexandra Beach Hoteldir.

Alexandropoli’dekiotelimiz, ThrakiPalace Hoteldir.

Gezi sonrasında kayıt edilmiş tüm görseller, katılımcıların adreslerine gönderilecektir.

Eğitim sonunda TMF ( Türkiye Motosiklet Federasyonu ) onaylı ve geçerli Katılım Belgesi, Karne katılımcılara gönderilecektir.

Bir hafta öncesine kadar iptallerde geri ödeme yapılamamaktadır.

Türkiye sınırı çıkışında Yurt Dışı Çıkış Harcı yatırmanız gerekecektir (15 TL). Bu harcı önceden bankalara da yatırabilirsiniz.

NOT: Bu eğitim bir tur organizasyonu değildir. Öğrencilerimizden sadece Eğitim Bedeli alınacaktır. Diğer tüm ödemeler öğrenci tarafından karşılanacaktır.

Not: Eğitim gününden 7 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde ödeme iadesi yapılabilecektir. Fakat,eğitime 7 veya daha az gün kala yapılan iptallerde ve gün değişimlerinde, geri ödeme yapılmayacaktır.
Geri iade işlemlerinde ödeme süresi 7 iş günüdür.

Uyarı: Öğrencilerimizin haber vermeden 60 dakikayı geçen gecikmelerinde eğitim iptal edilecektir ve geri ödeme yapılmayacaktır.