Yurt Dışı Sürüş Eğitimleri (Yunanistan - Artçılı)

Türkiye’mizin bitmez tükenmez güzellikte doğası ve yolları var biliyorsunuz. Gezmekle bitiremeyeceğimiz, bakmakla doyamayacağımız bu rotalar içinde motosiklet kullanmak da çok keyif vermektedir.
Ne yazık ki, bazen yol kalitemiz, bazen de diğer araç sürücülerinin dikkat ve becerileri, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi alırken, bize sıkıntı yaratabilmektedir. Bu nedenle, siz öğrencilerimizi daha güvenli bir yol ortamında geliştirebilmek için, Yurt Dışı Sürüş Eğitimleri’ni oluşturduk.

Yakın komşumuz ve yılardır çok güzel kültürel bağlarımız olan Yunanistan’da yapılan bu eğitimler,bir çok yarar sağlamaktadır:
Bu eğitimlerimiz, her seviye sürücüye açık olmakla beraber öncelikli olarak,
Başlangıç seviyesi ve Orta seviye sürücüler için tasarlanmıştır.

Avrupa Birliği standartlarına uygun, muhteşem asfalt kalitesi. – Viraj Teknikleri çalışırken bize çok yardımcı olmaktadır. Tutunma gücü çok daha yüksek ve güvenlik daha da yüksek bir şekilde sürüş yapılabilmektedir.

Sürücüler, eğitim sürüşleri haricindeki tüm sürüşlere, artçı olarak eşlerini veya arkadaşlarını getirebilirler. Eğitim süresince artçılarınız, otellerimizin olanaklarından faydalanarak keyifli bir zaman geçireceklerdir.

Diğer sürücü ve yayaların motosikletlere gösterdiği öncelik, hassasiyet ve dikkat, öğrencilerimizin gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Diğer sürücü ve yaya tehditlerini ne kadar az düşünürseniz, o kadar çok kendi sürüşünüze, konsantre olabilir ve önem verebilirsiniz. Gelişmeniz yoğun, keyfiniz daha da çok olacaktır.

Thassos adasının toplam 100 km. lik muhteşem kaliteli asfalt ve adanın tamamını komple çevreleyenvirajlı yollarında, kendinizi çok güvende ve keyifte hissedeceksiniz.

Gün bitimlerinde, harika yemekler yiyecek, havuzun, güneşin, denizin ve alışverişin keyfini çıkartacağız. Ülkemize göre oldukça ucuz sayılabilecek Yunanistan’da geçireceğiniz zaman, paha biçilemez olacak.

Uzun yol tecrübenizi arttıracak bu sürüşlerimizde, motosiklet ile sınır geçişleri ve şehir içi yol bulma konularında da bilginiz artacaktır.

Akşamları 4-5 yıldızlı otellerde kalınacak, sürüş gününün yorgunluğu, SPA ve masaj ile atılacak, gün batımına karşı lezzetli yemekler yenilecek, bu da keyfimize keyif katacaktır.

Genel bilgiler :

Eğitimlerimiz, 3-4-5 sürüş günü olacak şekilde 3 ayrı şekilde yapılmaktadır.

Eğitiminiz esnasında, sizi kamera ile çekeceğiz. Görüntülerinizi anında I PAD’e aktararak sürüşünüzü incelecek ve gelişmenizi sağlayacağız.

Sürücü ve Eğitmen arasında, kasklarınıza monte edeceğimiz Midland marka yüksek kalitede İnterkom’lar kullanılacaktır. Böylelikle anında bilgi aktarımı yapılabilecek, gelişim, güvenlik ve keyif çok daha hızlı şekilde artacaktır. Öğrencinin kendisini güvende hissetmesi çok önemlidir.

Eğitimimizde Yol Gözlem Sürüş Eğitimi şartları geçerlidir. Tüm öğrencilerimiz bu şartlara uymakla yükümlüdür.

Tüm eğitimlerimiz İstanbul çıkışlıdır. Mahmutbey gişelerde buluşma ile başlar ve aynı yerde sona erer.

Eğitimlerimiz 3 şekilde yapılmaktadır. 3 günlük, 4 günlük ve 5 günlük.

ÜÇ günlük eğitim:
1. gün. Saat 07:00 Mahmutbey Gişeler buluşma. İstanbul – Keramoti – Thassos :452 km.
2. gün. Thassosçevresinde tam gün viraj eğitimi.
3. gün. Thassos – Keramoti – İstanbul 452 km.
Toplam minimum 1000. Km civarı düşünülmelidir.

DÖRT günlük eğitim:
1. gün. Saat 07:00 Mahmutbey Gişeler buluşma. İstanbul – Keramoti – Thassos :452 km.
2. gün. Thassos çevresinde tam gün viraj eğitimi.
3. gün.Thassos – Kavala ( öğlen yemeği ) – Alexandropoli : 181 km.
4. gün. Alexandropoli– İstanbul 298 km.
Toplam minimum 1000. Km civarı düşünülmelidir.

BEŞ günlük eğitim:
1. gün. Saat 07:00 Mahmutbey Gişeler buluşma. İstanbul – Alexandropoli: 298 km.
2. gün .Alexandropoli – Keremoti – Thassos:130 km.
3. gün. Thassos çevresinde tam gün viraj eğitimi.
4. gün.Thassos – Kavala ( öğlen yemeği ) – Alexandropoli : 181 km.
5. gün. Alexandropoli– İstanbul 298 km.
Toplam minimum 1000. Km civarı düşünülmelidir.

Not: Eğitim gününden 7 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde ödeme iadesi yapılabilecektir. Fakat,eğitime 7 veya daha az gün kala yapılan iptallerde, geri ödeme yapılmayacaktır. Önemle arz ederiz.

Zorunlu: Tam korumalı kıyafet, önü kapanabilen kask, eldiven ve çizmeler. Sitemizin Galeri (Uzman Tv.) bölümünden tüm ekipmanların detaylarını izleyebilirsiniz.

Tüm katılımcıların Schengen vizeleri olması gerekmektedir.Tüm katılımcıların Uluslararası Ehliyet almaları ve GreenCard, Yurtdışı sigortası yaptırması gerekmektedir. Yunanistan bunları mecburi tutmaktadır. Yurtdışını kapsayacak kişisel sigortanız olması tavsiye edilir. Bu işlemlerin Levet’deki Turing kurumundan yapılması önemlidir. Sınır çıkışında yapılmaması önemle rica olunur.

( Turing Kurumu’dan temin edebilirsiniz www.turing.org.tr )

Thassos’dakiotelimiz, Alexandra Beach Hoteldir.

Alexandropoli’dekiotelimiz, ThrakiPalace Hoteldir.

Gezi sonrasında kayıt edilmiş tüm görseller, katılımcıların adreslerine gönderilecektir.

Eğitim sonunda TMF ( Türkiye Motosiklet Federasyonu ) onaylı ve geçerli Katılım Belgesi, Karne katılımcılara gönderilecektir.

Bir hafta öncesine kadar iptallerde geri ödeme yapılamamaktadır.

Türkiye sınırı çıkışında Yurt Dışı Çıkış Harcı yatırmanız gerekecektir. 15 TL. Bu harcı önceden bankalara da yatırabilirsiniz.

Not: Eğitim gününden 7 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde ödeme iadesi yapılabilecektir. Fakat,eğitime 7 veya daha az gün kala yapılan iptallerde ve gün değişimlerinde, geri ödeme yapılmayacaktır. Önemle arz ederiz.

Uyarı: Öğrencilerimizin haber vermeden 60 dakikayı geçen gecikmelerinde eğitim iptal edilecektir ve geri ödeme yapılmayacaktır.

Ödeme bilgileri ve rezervasyon için lütfen arayınız.
Rahmi Barutçu
0533.553.29.56
rahmi@lamatech.com

2012 Yılı Yurt Dışı Eğitimlerinden görüntüler :

30 Ağustos-02 Eylül 2012 Yunanistan

21-23 Eylül 2012 Yunanistan