İ-5 Eğitimi

Master Ride - Usta Sürüşü

Master Ride bir Yol Gözlem Sürüş Eğitimidir.
Bu eğitimdeki hemen tüm detaylar Master Ride için de geçerlidir.

İki eğitimi birbirinden ayıran fark şudur :
Daha önceden Yol Gözlem Sürüş Eğitimi almış olmak ve bu eğitimden 38 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Yol sürüşünde daha detaylı bir gözlem yapılacak, güvenlikten ödün verilmeden öğrencimizin seviyesi yükseltilecek, bilgi ile beraber keyif de arttırılacaktır.

Detaylar :

Eğitiminizin başında ve içerisinde kısa bir teori eğitimi vardır. İngiliz Polis’lerinin eğitim el kitabı olan Motosiklet Yol Sanatı (Roadcraft, TheSystem ) bazlı bu eğitimde, motosikletin mekaniğini, etik boyutlarını, güvenlik bariyerlerini, kıyafet ve korumalı ekipman bilgilerini, matematiğini, fizik kanunlarını ve sizin motosikletiniz ile ilgili tüm mekanik bilgileri, masa başında hoş bir sohbet ile, çay kahve eşliğinde öğreneceksiniz.

Eğitiminiz esnasında,HD kamera ile sürüşünüzü çekeceğiz. Görüntülerinizi anında I PAD’e aktararak sürüşünüzü incelecek ve gelişmenizi sağlayacağız.

Sürücü ve Eğitmen arasında, kasklarınıza monte edeceğimiz Midland marka yüksek kalitede İnterkom’lar kullanılacaktır. İkimiz de birbirimizle konuşabilecek ve böylelikle anında bilgi aktarımı yapılabilecek, gelişim, güvenlik ve keyif çok daha hızlı şekilde artacaktır. Öğrencinin kendisini güvende hissetmesi çok önemlidir.

İki motosiklet ile Şile-Ağva istikametine, ARA YOL - Gözlem Sürüşü Eğitimine çıkacağız.
Sabah Teorisini aldığınız eğitimin, açık yol şartlarında nasıl uygulanacağını, bolca gözleme tabi kalarak öğrenecek ve gelişeceksiniz. Gerektiğinde “demo” sürüşler de yapılacak, siz eğitmeninizi, eğitmeniniz ise sizi izleyecek ve kendi motosikletiniz üzerinde yüksek oranda sürüş gelişiminizi sağlayacaksınız.

Eğitiminizin sonunda size 20 maddelik bir Yol Gelişim Raporu vereceğiz. Buna kısaca “Ev ödevi” diyoruz. Yol disiplininizden, planlamanızdan, çizgi takibi, viraj becerisi, devir tork oranları, şerit disiplini ve bir çok detayı, doğruları ve hatalar ile beraber öğrenme şansınız olacak. Yapılan geri bildirimlerde, gelişen doğrularınızın yanısıra, gelişen yanlışlarınızı da öğrenecek ve hatalarınızı kapatma şansı yakalayacaksınız.

Raporda belirtilen bölümleri, size önereceğimiz belli bir kilometre ve yine size önereceğimiz rotalar boyunca çalışmanızı, sonrasında yine bize baş burmanızı, sürüşünüzü kontrol ettirmenizi de önereceğiz.


Süre: 10:00'dan 17:30'a kadar. Bir tam gün
Zorunlu: Tam korumalı kıyafet, kask, eldiven ve çizmeler. Sitemizin Galeri (Uzman Tv.) bölümünden tüm ekipmanların detaylarını izleyebilirsiniz.

Not: Eğitim gününden 7 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde ödeme iadesi yapılabilecektir. Fakat,eğitime 7 veya daha az gün kala yapılan iptallerde ve gün değişimlerinde, geri ödeme yapılmayacaktır. Önemle arz ederiz.


          Uyarı: Öğrencilerimizin haber vermeden 60 dakikayı geçen gecikmelerinde eğitim iptal edilecektir ve geri ödeme yapılmayacaktır.