İ-3 Eğitimi

İleri Seviye Hakimiyet ve Yol Eğitimi

Teori, Alan Çalışmaları ve Yol Gözlem Eğitimi olarak üç ana bölümden oluşmaktadır.
Uzun süredir, Butik Eğitim diye tabir ettiğimiz, size ve sizin motosikletinize özel eğitimlere ağırlık vermiş bulunuyoruz. Sizin bilgi birikiminize, gaz hassasiyetinize, debriyaj kolunuza, sele yüksekliğinize ve güvenlik bariyeriniz gibi daha onlarca detaya göre özel eğitimlerimiz uzun süredir devam etmektedir. Eğitmenimiz, motosiklet üzerindeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere, bir gün ve 6-8 saat boyunca sadece sizinle ilgilenecektir.

Gurup eğitimlerindeki karmaşa, kalabalık, sıra bekleme, kendini mutsuz hissetme vb. olumsuz detaylar bu eğitim modolünde bulunmamaktadır. Son derece arkadaşça oluşan ortamda, bilgimizi sizinle paylaşmatan keyif duyacağız.

Eğitiminizin başında iki saate yakın bir teori eğitimi vardır. İngiliz Polis’lerinin eğitim el kitabı olan Motosiklet Yol Sanatı ( Roadcraft, The System ) bazlı bu eğitimde, motosikletin mekaniğini, etik boyutlarını, güvenlik bariyerlerini, kıyafet ve korumalı ekipman bilglerini, matematiğini, fizik kanunlarını ve sizin motosikletiniz ile ilgili tüm mekanik bilgileri, masa başında hoş bir sohbet ile, çay kahve eşliğinde öğreneceksiniz.

Günün ikinci bölümünde, meşhur Alman ADAC eğitimini, yani bizim deyişimiz ile, ARA Kontrol eğitimini alacaksınız. Bu konuda eğitmen eğitimeni olan hocanız ile birlilkte, Türkiye’nin en büyük eğitim alanı olan Autodrom tesislerindeki devasa bölümlerde, tamamamen makine kontrolü eğitimi çalbileceksiniz. Motosikletiniz üzerindeki maksimum hakimiyet artışını sağlamayı amaçlamış bu eğitimde, aşağıda belirtilen hareketleri çalışacağız. www.auto-drom.com

Üçüncü evrede ise, iki motosiklet ile Şile-Ağva istikametine, ARA YOL - Gözlem Sürüşü Eğitimine çıkacağız.
Sabah Teorisini aldığınız eğitimin, açık yol şartlarında nasıl uygulanacağını, bolca gözleme tabi kalarak öğrenecek ve gelişeceksiniz. Gerektiğinde “demo” sürüşler de yapılacak, siz eğitmeninizi, eğitmeniniz ise sizi izleyecek ve kendi motosikletiniz üzerinde yüksek oranda sürüş gelişiminizi sağlayacaksınız.

Eğitiminizin sonunda size 20 maddelik bir Yol Gelişim Raporu vereceğiz. Buna kısaca “Ev ödevi” diyoruz. Yol disiplinizden, planlamanızdan, çizgi takibi, viraj becerisi, devir tork oranları, şerit disiplini ve bir çok detayı, doğruları ve hatalar ile beraber öğrenme şansınız olacak. Yapılan geri bildirimlerde, gelişen doğrularınızın yanısıra, gelişen yanlışlarınızı da öğrenecek ve hatalarınızı kapatma şansı yakalayacaksınız.
Raporda belirtilen bölümleri, size önereceğimiz belli bir kilometre ve yine size önereceğimiz rotalar boyunca çalışmanızı, sonrasında yine biza baş burmanızı, sürüşünüzü kontrol ettirmenizi de önereceğiz.

Genel bilgiler:

ARA Kontrol eğitimi, Alman ADAC eğitim standardına bir eğitimdir.
Belli bir kilometre yapmış, bir miktar motosiklet tecrübesi olan ve A2 ehliyeti olan herkes bu eğitime katılabilir.
Birebir veyamaksimum döri kişi alınan bu eğitim, tamamen öğrencimizin seviyesini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Eğitim bir gün sürmektedir.


Süre: 10:00'dan 17:30'a kadar. Bir tam gün
Zorunlu: Tam korumalı kıyafet, kask, eldiven ve çizmeler. Sitemizin Videolar bölümünden tüm ekipmanların detaylarını izleyebilirsiniz.
Servis: Lokasyonda yemek olanakları (ekstra)
SRA (Güvenli Sürüş Alanı): Kurtköy Autodrom (Pendik'ten çıkış) www.auto-drom.com
Gruplar: Eğitmene maksimum dört öğrenci
Autodrom Eğitim Merkezi’ndeki tüm öğrencilerimiz, Med Line sigortası kapsamındadırlar.
Öğrenciden talep edilenler : Öğrenme isteğiniz varsa yanınızda getririniz

Not: Eğitim gününden 7 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde ödeme iadesi yapılabilecektir. Fakat,eğitime 7 veya daha az gün kala yapılan iptallerde ve gün değişimlerinde, geri ödeme yapılmayacaktır. Önemle arz ederiz.

       Uyarı: Öğrencilerimizin haber vermeden 60 dakikayı geçen gecikmelerinde eğitim iptal edilecektir ve geri ödeme yapılmayacaktır.