B-1 Eğitimi

Başlangıç Seviyesi 1. Eğitim – Ehliyet öncesi hazırlık eğitimi.

CBT Eğitimlerinde, Seans Başına enfazla 2 Öğrenci Alınmaktadır

ARA-CBT (Compulsory Basic Training - Zorunlu Temel Eğitimleri)
A2 Ehliyet öncesi hazırlığı ve sonrası.

Başlangıç Eğitimi CBT1 – A2 Ehliyet öncesi eğitim bölümüdür. Tamamı trafiğe kapalı alanda yapılacaktır.

Başlangıç Eğitimi CBT2 – A2 Ehliyet sonrası açık trafikte iki ayrı motor ile sürüş olarak yapılacaktır.

Eğitiminizde teori eğitimi, motosikleti tanıma, mekanik bilgilerin geliştirilmesi, güvenlik bilincinin geliştirilmesi, trafiğe kapalı alanda pratik, hata düzeltme ve bol uygulama ile geliştirici sistemlerin öğretilmesi esas alınmaktadır. Motorunuz olsun veya olmasın bize gelin. Varsa, motorunuz ile tam gün harika bir eğitim yapalım. Eğer motorunuz yoksa merak etmeyin, çok güzel bir motoru biz size eğitim süreniz içinde vereceğiz. Kaskınız, montunuz, eldiveniniz ve dizlikleriniz ile birlikte hem de. Eğitiminizin sonunda ise, sizi getirebildiğimiz maksimum seviyenize göre, uzun matbu listemizden size en uygun motorlardan birisini önereceğiz. Önerdiğimiz motorlardan birisini almanızı ve önerdiğimiz antrenmanları yapmanızı rica edeceğiz. Böylelikle gelşiminiz tamamlanacak ve bir üst seviye eğitimi almaya daha rahat gelebileceksiniz. Aldığınız motoru eğitim alanına getireceğiz. Size ÜCRETSİZ eğitim alanı ve kıyafet tahsis edeceğiz sonrasında antrenman yapmanıza olanak tanıyacağız. Gereken zaman gelince size ikinci eğitiminizi vereceğiz. Tabiki siz de isterseniz.

Eğitimlerimizdeki düşme oranı ise % 2 dir. Motosiklet üzerinde düşmek, bir opsiyon değildir. Düşmeyeceksiniz… Düşmemelisiniz.

Eğitiminizin tamamında kaskınıza interkom sistemi vereceğiz. Her an eğitmeniniz ile konuşuyor olacaksınız ve bu size anlık bilgi ve yüksek güven verecek. Fotoraflarınızı ve videolarınızı çekerek, anında Facebook – Twitter a koyacak ve sizi etiketleyebileceğiz. Videolarınızı bilahare vereceğiz. Sürüşünüzü anında IPAD e aktararak seyredebileceksiniz. Yani ileri teknoloji ile donatılmış bir eğitim alacaksınız.

ARA-CBT eğitimi, motosiklet kullanmayı hiç bilmeyen ve/veya ehliyet imtihanına hazırlanmak isteyen kişilere verilmek üzere tasarlanmış bir sistemdir. Avrupa müfredatları ile hazırlanmış ve ARA-CBT eğitmen testini başarıyla geçmiş eğitmenlerimizce verilen bu dersler, iki teker üzerinde, açık trafiğe çıkmanın temellerini içermektedir.

Temel amacımız, bu size bu bilgileri verirken, Avrupa normlarına en uygun eğitim kalitesi ve sistemi de sizlere aktarmaktır. Ülkemizde alışıldığı üzere, başlangıç eğitimi günlerce sürmemektedir!... Bir günlük eğitim, sizlere fazlası ile yeterli olmaktadır. İngiltere’de bu sistem, 1934 den beri, bir gün üzerine yapılandırılmıştır. Çok nadiren öğrencimizden ikinci gün de eğitime gelmesi rica edilir. ( Günlerce süren eğitimlere gereksiz para ve zaman harcamak gerekmemektedir.) Bu başarımızın sebebi; verilen eğitim formatının içeriğindeki sistem ve eğitmenlerimizin kalifikasyonlarıdır. Öğrencilerimiz, % 90 ihtimal dahilinde aynı günün sonunda, hafif trafikte güvenle motosiklet kullanabilecek ve ehliyet alabilecek düzeye gelebilmektedir.
Tekrar ediyoruz: Eğitimlerimizdeki düşme oranı ise % 2 dir. Motosiklet üzerinde düşmek, bir opsiyon değildir. Düşmeyeceksiniz… Düşmemelisiniz…

Binlerce öğrencimizdeki başarımızın şans olmadığı da, bu şekilde kanıtlanmaktadır.

CBT Hakkında: "Ehliyet Öncesi Eğitim Standardı " uluslararası geçerlilikte olan bir sistemdir. CBT, İngiltere'deki Temel Başlangıç Eğitimi dir. 2007 Ocak ayı itibarı ile, Avrupa Birliğine bağlı tüm devletler bu eğitim sistemini baz kabul etmişlerdir. ARA-CBT eğitimi, tamamen trafiğe kapalı alanda (Güvenli Sürüş Alanı) içerisinde bir tam gün ve maksimum iki öğrenci ile yapılmaktadır. Bu kursu tamamlayıp testi geçen katılımcılar, daha sonrasında Türk ehliyeti için başvurabilirler. RAHMİ BARUTÇU - ARA CBT, arzu edildiği taktirde sizin için, hükümet tarafından onaylı bir kurs ile gerekli tüm başvuru ve dokümantasyonları tamamlayacaktır.
Motosiklet kullanmayı öğrenmeyi ciddiye alın…. ARA-CBT eğitimi Türkiye'de Avrupa metotları uygulanarak yapılan ilk ve tek ehliyet öncesi eğitimdir.
Program dahilinde; teori eğitimi, motosikleti tanıma, mekanik bilgilerin geliştirilmesi, güvenlik bilincinin geliştirilmesi, trafiğe kapalı alanda pratik, hata düzeltme ve bol uygulama ile geliştirici sistemlerin öğretilmesi esas alınmaktadır.
Autodrom Eğitim Merkezi’ndeki tüm öğrencilerimiz, Med Line sigortası kapsamındadırlar.

Süre: 4 saatlik bir eğitimdir (sadece gerekirse, ikinci gün için öğrenciden gelmesi talep edilir).
Sabah, 09:00 ile 13:00 saatleri arası veya öğleden sonra, 13:00 ile 17:00 saatleri arası eğitim almayı tercih edebilirsiniz.
Zorunlu: Tam korumalı mont, kask, eldiven ve dizlik (Tarafımızdan verilmektedir.)
Motosiklet: 125 cc 13Hp Avrupa başlangıç standardında (Tarafımızdan verilmektedir.)
Servis: Lokasyonda yemek ve içecek olanakları (ekstra)
SRA (Güvenli Sürüş Alanı): Kurtköy Autodrom (Pendik'ten çıkış) www.auto-drom.com
Gruplar: Eğitmene maksimum iki öğrenci
Öğrenciden talep edilenler : Öğrenme isteğiniz varsa yanınızda getririniz.

CBT1 Eğitiminden sonra dilerseniz kıyafet, motor ve alan kirası dahil 125 tl. den 2 saat antrenman da yapabilirsiniz.

Not: Eğitim gününden 7 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde ödeme iadesi yapılabilecektir. Fakat,eğitime 7 veya daha az gün kala yapılan iptallerde ve gün değişimlerinde, geri ödeme yapılmayacaktır. Önemle arz ederiz.

            Uyarı: Öğrencilerimizin haber vermeden 60 dakikayı geçen gecikmelerinde eğitim iptal edilecektir ve geri ödeme yapılmayacaktır.